קינדל + רספברי פיי = מחשב לנסיעות

קינדל + רספברי פיי = מחשב לנסיעות

פוסט מאת

קשה לנסוע בלי מחשב. כמו שאומרים ההיפסטרים, אני הייתי צמוד למחשב עוד לפני שזה היה פופולארי. שנים שהלפטופ התורן הולך איתי פרקטיקלי לכל מקום. במילואים לפני כמה שנים חניתי עם הרכב צמוד לאוהל ליד צאלים, מתחתי ממנו חוט חשמל וישבתי באוהל בלילות עובד עם הלפטופ. במילואים האחרונים היה נדיר לראות אחד מהחבר’ה בלי לפטופ. בנסיעות לחו”ל, היה לי תמיד מחשב בתיק כדי למצוא את המלון הקרוב, לפתוח מפה, לדווח על המסע וסתם לטפל בתקלות בעבודה תוך כדי. בנסיעות בארץ זה הולך בלי להגיד. תמיד יש מחשב בתיק.

גם [דמרו | damaru] רצה לקחת איתו את העבודה ולהיות מחובר בדרך. מה שהוא לא רצה, זה לסחוב איתו לפטופ, מטען, תיק טיולים וכל הג’אז הזה. בנוסף, הוא הרגיש כנראה שבין הלפטופ, הסמארטפון, המצלמה והקינדל שלו, הוא סוחב יותר מדי אלקטרוניקה לכל טיול. הפתרון היה לשלב בין המכשירים. [דמרו] יצא לטיול באירופה כשהוא לוקח רספברי פיי שישמש אותו כמחשב (הפיי מריץ לינוקס, כזכור), ו – פה הטוויסט – קינדל בתור מסך.

הקינדלברי פיי – KindleBerry Pi – הוא האק מבריק: הקינדל מחובר ליציאת USB אחת של ההעוג”פ (עוגת פטל, Raspberry Pi), מקלדת בגודל מלא לשניה. ספק כוח מחובר למקומו ו-וואללה. [דמרו] עושה שימוש בשני כלים: האחד הוא טרמינל שמותקן על גבי הקינדל (הפרוץ), ומאפשר לגלוש דרכו אל העוג”פ והשני הוא gnu screen, טרמינל לינוקסי שמסוגל – השד יודע למה – לשתף סשן טרמינלי בין שני יוזרים או יותר. שיתוף של הסשן בין היוזר שמחובל לקינדל והיוזר שמחובר לעוג”פ מאפשר להשתמש במקלדת ה USB ולקבל את הסשן על הקינדל. הפרטים, כמובן, יותר מורכבים והמדריך שכתב [דמרו] מראה איך להוסיף סקריפט לאוטו-לוגאין ועוד כמה צימוקים.

דרך: Hack a Day

Comments

comments